Akcje teatralne, performance na dworcach, specjalne koncerty, monologi, prapremierowe teksty, happeningi, projekcje filmowe i animacje plus wiele innych atrakcji i niespodzianek czeka na podróżnych pociągu IC Wawel, który 11 czerwca 2011 roku przemianowany zostanie na Kraków – Berlin XPRS.

W tym dniu o godzinie 7.30 ze stacji Kraków Główny wyruszy do stolicy Niemiec specjalny skład, w którym przez kolejne godziny podróży widzowie będą świadkami i uczestnikami działań na styku teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Wykorzystując polsko-śląsko-niemieckie historie, związane z miejscami, przez które przejeżdża pociąg, twórcy przygotują jednorazowe i wyjątkowe wydarzenie artystyczne.

Zapraszamy Państwa do udziału w tej niezwykłej podróży/spektaklu. Już teraz można rezerwować bilety z 50 % zniżką upoważniające do przejazdu w dniu realizacji projektu z Krakowa do Berlina i do udziału we wszystkich przygotowanych przez organizatorów akcjach. Dodatkowe informacje o projekcie znajdą Państwo wkrótce na stronie internetowej:

www.krakow-berlin-xprs.com

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się w Biurze Obsługi Widzów Narodowego Starego Teatru, pl. Szczepański 1, tel. (12) 422 40 40, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy projektu:

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr im. Maksyma Gorkiego, Dom Norymberski

Projekt Kraków-Berlin XPRS jest realizowany w ramach: polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa „Sąsiedzi 2.0” oraz partnerstwa teatralnego „Wanderlust”, które wspiera Kulturstiftung des Bundes.