14 maja 2009 roku w WBP odbyło się niecodzienne wydarzenie. 42 (!) seniorów zasiadło przed laptopami, aby wziąć udział w szkoleniu komputerowym zorganizowanym przez RCIS WBP wraz z Akademią Biznesu Internetowego Senior.

Zaproszenie skierowano głównie do osób mających już podstawową znajomość komputera, w większości uczestników Szkoły @ktywnego Seniora.
Podczas czterogodzinnych warsztatów omówione zostały między innymi możliwości dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu oraz zasady prowadzenia sprzedaży i osiągania dodatkowych dochodów przez Internet. Instruktorzy przedstawili także sposoby nawiązywania nowych, wirtualnych znajomości oraz pokazali możliwości dzielenia się poprzez globalna sieć swoją wiedzą i pasją. Seniorzy trenowali dokonywanie wirtualnych zakupów i licytowanie towarów w serwisach transakcyjnych, interesowali się „bezpieczeństwem w sieci”, w szczególności - w bankowości elektronicznej.

Szkolenia współorganizowane przez ABI Senior odbywają się w 30 miastach w całym kraju. W Małopolsce jedynie w WBP w Krakowie oraz w Nowym Sączu.

Spotkanie zorganizowane zostało w Tygodniu Bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmi "Biblioteka to plus". Nawiązuje ono do projektu rządowego "Biblioteka+", którego celem jest ukazanie bibliotek jako instytucji pełniących rolę centrów kultury i edukacji w społecznościach lokalnych.