IX TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

po raz dziewiąty odbędzie się w Krakowie Tydzień Filmu Niemieckiego. Jest on doskonałą okazją do zapoznania się z ubiegłorocznym dorobkiem kinematografii naszych zachodnich sąsiadów, która już od wielu lat cieszy się uznaniem zarówno rodzimej jak i międzynarodowej krytyki i z pewnością należy do najciekawszych w Europie.

Tegoroczny przegląd otworzy „Weselna polka”, polsko- niemiecka koprodukcja, w której główne role zagrali Christian Ulmen i Katarzyna Maciąg. Film jest udaną próba pokazania współczesnych stosunków polsko-niemieckich w sytuacji pozbawionej telewizyjnych kamer i oficjalnych delegacji.

Polskiej prapremierze filmu towarzyszyć będą jej twórcy: reżyser Lars Jessen, odtwórczyni głównej roli Katarzyna Maciąg oraz współautor scenariusza filmu Przemysław Nowakowski.

Zaprezentowane zostaną również filmy twórców doskonale znanych jak Tom Tykwer z filmem „Trzy”, a także produkcje młodych reżyserów, będących dopiero na początku swojej artystycznej drogi ( Yasemin Samdereli „Almanya – Witajcie w Niemczech”, Florian Cossen „Moja piosenka”, Jan Schomburg „Ponad nami tylko niebo” czy Markus Busch „Rozbójniczka”).

W tym roku pokazany zostanie film, który z przyjemnością obejrzą miłośnicy nie tylko kina, ale też dobrej kuchni, bo poświęcony jest on najlepszej restauracji świata El Bulli i jej szefowi Ferranowi Adria.

Termin: 21-28.X.2011

Organizator: Dom Norymberski we współpracy z Instytutem Goethego i Krakowskim Centrum Kinowym ARS

Więcej >>>