EPALE - międzynarodowa platforma edukacji dorosłych

EPALE to wielojęzyczna, oparta na otwartym członkostwie społeczność dla nauczycieli, instruktorów, naukowców, pracowników naukowo-dydaktycznych, decydentów i każdego, kto zajmuje się zawodowo uczeniem się dorosłych w Europie.

Zachęcamy do odwiedzania i rejestracji tym bardziej, że na EPALE pojawiły się dwie dodatkowe funkcjonalności:

1. Społeczności praktyków (Communities of practice) – są to grupy tematyczne, które służą wymianie doświadczeń i materiałów oraz dyskusjom osób zainteresowanych danym zagadnieniem. Na razie nie ma jeszcze społeczności w języku polskim, ale w przyszłości na pewno się pojawią. Mogą je tworzyć również użytkownicy. Grupy takie powinny mieć moderatora. Osoba zarejestrowana może przystąpić do takiej grupy klikając na „Zapisz się do grupy”, po czym są przyjmowane do grupy przez administratora.

2. Zamknięte przestrzenie współpracy (Collaborative spaces) – są to zamknięte grupy, tworzone przez użytkowników w celu wspólnej pracy nad projektem i jego realizacji. Aby utworzyć taką przestrzeń, użytkownik powinien po wejściu do sekcji „Wyszukiwanie partnerów” kliknąć „Wniosek o prywatną przestrzeń współpracy” i podać w formularzu informacje na temat tworzonej grupy. Po otrzymaniu zgłoszenia Centralne Biuro EPALE weryfikuje taki wniosek i uruchamia Collaborative space.