XIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MŁODZI ARTYŚCI W KRAKOWIE"

3-5 września 2014 r.

Po raz czternasty odbędzie się w Krakowie międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany przez prof. Bogumiłę Gizbert-Studnicką (dyrektora artystycznego), na którym jak co roku będziemy mieli okazję posłuchać muzyki w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów z kraju i z zagranicy.

3 września 2014r. (środa), Bazylika Mariacka w Krakowie ( Plac Mariacki 5).

Z recitalem organowym wystąpi organistka, klawesynistka i kameralistka, Urszula Jasiecka-Bury. Absolwentka Liceum Muzycznego w Krakowie i Akademii Muzycznej w Katowicach zdecydowała się poprzez wybrane kompozycje stworzyć nastrój sprzyjający kontemplacji wnętrza Bazyliki Mariackiej, a także ukazać jak najszersze spektrum barwowe organów tej świątyni.

4 września 2014r. (czwartek) w Kościele O.O. Franciszkanów w Krakowie (ul. Franciszkańska 3)

Wystąpi Zespół "Mozarteum" w składzie: 18 letnia sopranistka Magda Miziołek z Gliwic ( laureatka III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych "Wokół Chopina" w 2010 roku) oraz prof. Bogumiła Gilbert-Studnicka -klawesynistka. W Programie koncertu: włoskie, niemieckie arie kompozytorów epoki Baroku oraz najsławniejsze arie sopranowe z oper W. A. Mozarta.

5 września 2014r. (piątek), Sala Koncertowa Domu Kolejarza w Krakowie (ul. Św. Filipa 6)

Wystąpi zespół taneczny z Bardejova (Słowacja) pod kierunkiem Dyr. Evy Keselicovej oraz bardzo młody pianista Denis Talar

Do muzyki Astora Piazzolli - Tanga argentyńskie granego na klawesynie przez Bogumiłę Gizbert-Studnicką, tancerze :Viktoria Keselicova, Matej Prokopovic wykonają spektakl opowiadający o miłości i jej różnych bardzo kontastowych emocjach. Taniec jest europejską formą sztuki, pokonuje narodowe i językowe bariery poprzez uniwersalny język muzyki i ruchu. Jego podstawowe wartości są kluczowe dla kultury europejskiej, która jest częścią naszej wspólnej tożsamości.

Na wszystkie koncerty jest WSTĘP WOLNY!

Kierownictwo artystyczne oraz koncept spektaklu: prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka, która zaprasza do wspólnej zabawy.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Krakowie, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie ( MECENAT MAŁOPOLSKI). Do organizacji włączyło się Stowarzyszenie Promujące Młodych Artystów w Zielonkach