Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej SeniorWeb>>>

Informacja o projekcie

 

Czym różni się sytuacja seniorów w krajach Unii Europejskiej?

 

Co łączy seniorów z Polski, Włoch, Finlandii lub Czech?

 

Jak można zachęcić seniorów do korzystania z Internetu i do integrowania się z innymi seniorami z całej Europy?

To tylko kilka kwestii, które są tematem Warsztatu Grundtviga „SeniorWeb” organizowanego w ramach Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” w dniach 21-27 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Na zaproszenie Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Krakowie dwunastu seniorów z dziewięciu krajów europejskich weźmie udział w cyklu szkoleń i spotkań z ekspertami psychologii, informatyki, socjologii.

Warsztat ma na celu dostarczenie uczestnikom umiejętności interpersonalnych i komputerowych. W ciągu sześciu dni seniorzy będą się uczyć jak tworzyć i redagować bloga, jak interesująco prezentować się w Internecie, w jaki sposób używać Internetu do rozwoju swoich zainteresowań i podniesienia jakości swojego życia i jednocześnie nie utonąć w internetowej sieci. Jednocześnie seniorzy nauczą się, jak zachęcać innych seniorów do uczestnictwa w życiu politycznym. Nie mniej ważnymi punktami programu będzie poznawanie Krakowa i polskiej kuchni. Swoimi wrażeniami uczestnicy podzielą się na blogu http://seniorweb.tpnk.org.pl/, który począwszy od 22 kwietnia będzie się sukcesywnie zapełniał relacjami z przebiegu projektu. Zapraszamy do systematycznego odwiedzania bloga!

Wzbudziliśmy Państwa zainteresowanie? Chcecie Państwo skorzystać z naszych doświadczeń? Zapraszamy do kontaktu!

Zapytania mogą kierować Państwo na adres:

Magdalena Baier ( email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

dr hab.inż. Jerzy Jedliński ( e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 793 070156)